Logo
چاپ کردن این صفحه

بصیرت یعنی در مسیر حق گام برداشتن

به مناسبت سالروز حماسه 9 دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، مراسمی با سخنرانی نماینده ولی فقیه در سازمان امداد و نجات، حجت الاسلام و المسلمین، محمدعلی صادقی، با حضور مدیران، کارکنان و اعضای شورای فرهنگی در مسجد پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت حجت الاسلام صادقی ، در این مراسم چندین روایت و داستان را در خصوص افراد صدر اسلام بازگو کرد و گفت: افراد بسیاری از زمان صدر اسلام در زمره­ ی یاران حضرت علی (ع) بوده اند ولی در برهه ای از زمان گمراه شده ­اند که این امر را می ­توان به عدم بصیرت این افراد مرتبط دانست.

وی با تاکید بر اینکه ویژگی"بصیرت" می­ تواند مخصوص افراد خواص و عوام باشد اظهار کرد: عوام مردم، افرادی هستند که پیرو خواص می­باشند ولی خواص صرفا پیرو حق نمی باشند و گاهی می توانند در جبهه حق و گاهی در جبهه باطل قرار گیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: دلبستگی به دنیا، گرفتار شدن به شهوت و لذات از مهم­ترین عواملی است که باعث قرارگرفتن خواص در جبهه باطل می­باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صادقی به راه­ هایی که باعث افزایش بصیرت در میان مردم می­شود نیز اشاره کرد و گفت: صرفا سطح تحصیلات معیار تشخیص افراد عوام و خواص از یکدیگر نمی ­باشد، بلکه اولین عاملی که باعث می­شود افراد در مسیر بصیرت افزایی گام بردارند، شناخت ولی امر می ­باشد که در زمان غیبت او می­ توان از حضور ولی فقیه جامعه بهره مند شد.

ایشان در خاتمه تصریح کرد: دوراندیش بودن ، عبرت گرفتن از تاریخ، پیروی از خواص و عالمان دینی در زمان عدم دسترسی مستقیم به ولی فقیه از دیگر معیار­های بصیرت افزایی می ­باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا