banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 26 تیر 1398 - 11:12

حجیّت پیامبر، وجه تمایز اسلام و دیگر ادیان الهی

    کد خبر: RIPI- 11906
  • منتشرشده در فرهنگی

حجت الاسلام صفار :

حجیّت پیامبر، وجه تمایز اسلام و دیگر ادیان الهی

به مناسبت سالروز ولادتبا سعادت نهمین پیشوای هدایتحضرت باب الحوائج امام محمد تقی (ع)، روز یکشنبه 26 اسفند مراسم سخنرانی در مسجد پژوهشگاه صنعت نفت با حضور کارکنان این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، حجت الاسلام والمسلمین صفار، در این مراسم به تفاوت دین اسلام با سایر ادیان در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: تفاوت اسلام با دیگر ادیان در یک کلمه می­ باشد و آن مربوط به موضوع حجیّت می ­باشد چرا که در دیگر ادیان " حجیّت" مانند دین اسلام به صورت مشخص و متمایز مطرح نشده است.

وی در ادامه افزود: منظور از حجیّت، پذیرش حضور نماینده خداوند در میان مردم است ولی در دین اسلام موضوع حجیّت پیغمبر از موضوعاتی است که دین اسلام را از سایر ادیان متمایز کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین صفار در ادامه به وصف کرامت و لقب «باب ا لمراد» حضرت جواد الائمه (ع) ادامه داد: امام جواد (ع) در میان شیعیان و اهل سنت به لقب " باب ا لمراد" مشهور بودند، زیرا حاجت های مردم را بسیار برآورده می ساخت و کرامت های بی شماری از آن حضرت دیده شده است.

ایشان در خاتمه به سخنان امام رضا، پدر بزرگوار ایشان نیز اشاره کرد و گفت: فرزندم مولودی است که با برکت­ تر از او برای شیعیان ما به دنیا نیامده است.

آخرین ویرایش دردوشنبه, 27 اسفند 1397 13:54
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا