banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 26 تیر 1398 - 11:12

مدرسه روستای منیثره به همت شرکت نفت و گاز کارون افتتاح شد

    کد خبر: RIPI- 11763
  • منتشرشده در فرهنگی

دبستان سه کلاسه مالک اشتر روستای منیثره بخش غیزانیه به همت بسیج سازندگی شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون، بازسازی و افتتاح شد.

به گزارش  شانا به نقل از شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون، محسن دهانزاده، مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون روز یکشنبه (۳ آبان ماه) در آیین افتتاح مدرسه روستای منیثره، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، به ضرورت توسعه پایدار اشاره کرد و گفت:‌ فعالیتهای این شرکت همسو با مسئولیتهای اجتماعی انجام میشود و با توجه به اینکه ماموریت اصلی ما تولید نفت و گاز است، اما خدمات قابل توجهی درباره عمران مناطق پیرامونی انجام شده است.

وی بر توسعه روستایی، توأمان با توسعه شهری تاکید و اظهار کرد: این شرکت در زمینه کمک به توسعه فضاهای آموزشی محیط پیرامون تاسیسات در مناطق روستایی فعالیتهای زیادی انجام داده که بازسازی این مدرسه به همت بسیج سازندگی از آن جمله است.

وی افزود:‌ به تازگی مدرسه ۶ کلاسه جهاد مشرحات افتتاح شده و ۲ مدرسه دیگر نیز در روستاهای مجاور تاسیسات در شرف تجهیز است که تا دو هفته آینده تکمیل می‌شود.

دهانزاده یادآور شد: این شرکت بابت فعالیتهای نیمه نخست امسال، ۲۶۰ میلیارد ریال به امور مالیاتی پرداخت کرده است.

در ادامه، عباس ممبینی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان، اهداف بسیج را خدماترسانی به روستاهای محروم برشمرد و اظهار کرد:‌ نیروهای بسیجی با پشتیبانی شرکتهای بهرهبرداری نفت و گاز کارون و مارون خدمات قابل توجهی در زمینه توزیع نوشتافزار و ساخت، توسعه و تجهیز مدارس و مساجد روستاهای شهرستان اهواز، رامشیر و شادگان ارائه دادهاند که ارزش آنها در سال گذشته بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال و در نیمه نخست امسال ۲۷ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: این خدمات بر اساس تعهد صنعت نفت در حوزه مسئولیتهای اجتماعی است که جای تشکر دارد.

فتحاله گشتاسبی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون درباره پروژه بازسازی و تجهیز مدرسه مالک اشتر منیثره گفت: این مدرسه وضعیت نامناسبی داشت و به همت نیروهای داوطلب بسیج سازندگی شرکت کارون و حمایت مدیرعامل و سایر بخشهای شرکت بازسازی شد.

وی هزینه بازسازی این مدرسه را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: با احتساب بازسازی از سوی نیروهای داوطلب، رقمی بالغ بر یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال صرفه‌جویی شده است.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا