banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 27 اسفند 1397 - 13:54

پسر طلایی ایران ستاره انگشت نمای جاکارتا

    کد خبر: RIPI- 11737
  • منتشرشده در ورزشی

طلایی ترین عضو کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی 2018 صاحب ششمین طلای خود شد تا یک رکورد تاریخی ثبت کند.

به گزارش "ورزش سه"، حالا دیگر نام در تاریخ ورزش ایران ثبت شد. او به وعده ای که روز اول بازی های پاراآسیایی داده بود، عمل کرد و اکنون با کسب 6 مدال طلا می تواند به تهران بازگردد.این پسر 25 ساله که در ماده های مختلف شنای معلولان صاحب رکورد است، اولین شناگر ایرانی بود که در بازی های پارالمپیک توانست به فینال برسد و پیش بینی می شود که در پارالمپیک 2020 اولین مدال آور شنای ایران هم باشد.

ایزدیار: روى همین ٦ طلا حساب باز کرده بودم
شاهین ایزدیار بعد از کسب ششمین مدال طلای خود و ثبت یک رکورد بی نظیر اظهار داشت: خدا را شکر می کنم در این شرایط که واقعا مردم در سختی و استرس به سر می برند، توانستم ۶ بار برای لحظه ای هم که شده آنها را خوشحال کنم و غم را از دل شان بردارم. با وجود این خستگی، در ۶ روز و با وجود فشار فراوان توانستم در ۷ ماده مدال کسب کنم آن هم در شرایطی که فشار بالایی را تحمل کردم. واقعا سخت است که ورزشکاری در این سطح، بخواهد این طور به بدنش فشار وارد کند و ۶ طلا هم بگیرد. خدا را شکر که بهترین ورزشکار پاراآسیایی شدم، خدا را شکر که این افتخار نصیب کاروان ایران شد.
وی درباره عملی شدن وعده اش عنوان کرد: پیش از شروع مسابقات، روی همین ۶ مدال طلا حساب کرده بودم. تمام برنامه ریزی ام این بود که بتوانم بهترین اتفاق ممکن را رقم بزنم. البته با احترام به همه هواداران فوتبال، تیم محبوب من پرسپولیس است و بخش زیادی از انگیزه هایم برای کسب ۶ مدال طلا این بود که طرفدار پرسپولیس هستم.

ایزدیار در پایان گفت: انتخاب به عنوان بهترین ورزشکار این رقابت ها نیز افتخار بزرگ تری برای من بود. از حالا به بعد، برای چند روزی استراحت خواهم کرد. به محض بازگشت به ایران، به مشهد می روم و دو روز آنجا می مانم. دو، سه هفته ای مشغول استراحت می شوم و بعد، زیر نظر مهدی ضیایی و محمدحسین اقبالی تمرینات را شروع می کنم تا برای مسابقات جهانی آماده شوم. در آینده ای نه چندان دور نیز باید خود را مهیای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ کنم.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا