banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 27 آذر 1397 - 15:43

برترین های پژوهشگاه در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری سال 96

    کد خبر: RIPI- 11480
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه برترین های پژوهشگاه در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری سال 96

 

هشتمين جشنواره پژوهش و فناوري نفت در سال 1396 در حالي به اتمام رسيد كه دو پژوهشگر برتر، يك فناور برتر و پروژه پژوهشي برتر به پژوهشگاه صنعت نفت اختصاص يافت.

در این جشنواره دکتر سپهر صديقي از پرديس پايين‌دستي و دکتر فرهاد خوشبخت ار پرديس بالا‌دستي به ترتيب رتبه اول و دوم پژوهشگر برتر و مهندس فهميه نادري نيز رتبه دوم فناور برتر وزارت نفت و پروژه "مدلسازي سه‌بعدي حوضه‌هاي رسوبي خليج فارس و درياي عمان" رتبه اول پروژه پژوهشي برتر را در اين جشنواره به خود اختصاص دادند.

مهندس فهميه نادري، مهندسي شيمي رتبه دوم فناور برتر

" انتقال دانش فني، طراحي و احداث واحد صنعتي توليد بودار‌كننده گاز طبيعي از ميعانات گازي" عنوان فناوری است كه استفاده از مواد هشدار دهنده نشت گاز طبيعي (ادورانت) به دليل لزوم تامين ايمني در زمان استفاده از این گاز در صنايع و مصارف خانگي در آن بسيار ضروري است و با توجه به هزينه نسبتا زياد تامین این ماده استراتژیک از معدود توليد‌كنندگان آن در جهان، پروژه انتقال دانش فني و طراحي پايه واحد توليدي اين مواد در مقياس صنعتي، به درخواست مديريت پژوهش و فناوري شركت ملي گاز، در دستور كار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت.

دکتر سپهر صدیقی، دکترای مهندسی شیمی و مدلسازی فرآیند - رتبه اول پژوهشگر برتر

  • طراحی ساخت و راه‌اندازي پايلوت ارزيابي و تعيين سينتيك كاتاليست‌هاي آلومينا و تيتانياي فرآيند كلاوس و توسعه مدل سينتيكي این کاتالیست­ها و کارفرمای این پروژه، امور محترم پژوهش و فن آوری شرکت ملی گاز بوده است.
  • تدوين دانش فني براي ساخت پايه‌هاي كاتاليست براي فرآيند گوگردزدايي و فلززدايي از برش‌هاي سنگين نفتي (RCD) و همكاري در طراحي، ساخت و راه اندازي پايلوت ارزيابي این كاتاليست‌ها و کارفرمای این پروژه، مدیریت محترم پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده­های نفتی ایران بوده است.
  • انتشار بيش از 40 عنوان مقاله ISI، علمي پژوهشي، علمي ترويجي و كنفرانسي و همچنین راهنمایی 6 عنوان پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد در سال­های 94،95

دکتر فرهاد خوشبخت - دكتراي مهندسي نفت رتبه دوم پژوهشگر برتر

فعال در بيش از 35 پروژه به عنوان مجري و يا مسئول پروژه پژوهشي و داراي 60 مقاله چاپ شده در نشريات و كنفرانس‌هاي داخلي و بين‌المللي. ایشان در طول سال‌هاي فعاليت خود بيش از 40 دانشجوي تحصيلات تكميلي را راهنمايي و مشاوره كرده است و از مهم‌ترين پروژه‌هايي كه در آن فعاليت داشته‌اند مي‌توان به "مرواريد خليج فارس و ذخيره‌سازي زير‌زميني گاز" اشاره كرد.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا