banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 27 آذر 1397 - 15:43

تفاهم‌نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو

    کد خبر: RIPI- 11484
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه تفاهم‌نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو

 

روز شنبه 19 اسفند‌ماه تفاهم‌نامه همكاري بين پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو  با حضور دكتر جعفر توفيقي و دكتر محمد صادق قاضي‌زاده روساي پژوهشگاه‌ها به امضاء رسيد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، ، سابقه طولاني اين دو پژوهشگاه در حوزه انرژي، محيط زيست، شيمي، متالوژي، سيكل‌هاي حرارتي و نرم‌افزار‌هاي مرتبط، فراهم‌كننده زمينه‌هاي اين تفاهم‌نامه بوده و با هدف بهره‌گيري از توان‌مندي‌ها و استفاده بهينه‌ از امكانات، تجهيزات و توان فني طرفين مورد امضاء قرار گرفته است.

از اهداف اين تفاهم‌نامه مي‌توان به مشاركت در شوراي راهبردي تحقيقات و فناوري بخش‌هاي مختلف نفت و نيرو، هم‌بست انرژي، آب و مواد غذايي اشاره كرد.

اين گزارش مي افزايد، اجراي طرح‌هاي مديريت كربن و استفاده از مكانيزم‌هاي بين‌المللي مديريت كربن در توسعه و انتقال فناوري‌هاي مورد نياز كشور و توسعه گل‌خانه‌ها مبتني بر بازيافت حرارت از ديگر محور‌هاي اين تفاهم‌نامه‌ مي‌باشد.

گفتني است اين تفاهم نامه كه همكاري و اجراي پروژه‌هاي مشترك تحقيقاتي كاربردي و پايلوت‌هاي مورد نياز در زمينه‌هاي توسعه فناوري‌هاي انرژي‌هاي تجديد‌پذير ، كاهش فلر، توربين‌هاي انبساطي، برقي كردن مصارف خودرو‌ها به ويژه در شهر‌هاي بزرگ و توسعه سيستم‌هاي برق اضطراري را در بر مي‌گيرد در ده ماده براي مدت چهار سال مورد انعقاد قرار گرفته است.

آخرین ویرایش درسه شنبه, 22 اسفند 1396 15:28
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا