×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 18

banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 27 آذر 1397 - 15:43

روند پيشرفت‌ پروژه هاي مشترك پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران بررسي شد

    کد خبر: RIPI- 8060
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه روند پيشرفت‌ پروژه هاي مشترك پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران بررسي شد

در ادامه قرارداد پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران؛

روند پيشرفت‌ پروژه هاي مشترك بررسي شد

پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران روز سه‌شنبه 23 آبان ماه با هدف بررسي روند پيشرفت پروژه ميان دو مجموعه در زمينه "روش‌هاي نوين و ارايه راهكار عملي جهت بهبود و ارتقاء كيفيت سوخت بانكرينگ و كاهش آلاينده‌ها" جلسه‌اي مشترك در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار كردند.

دكتر جعفر توفيقي، رييس پژوهشگاه صنعت نفت، به اهداف برگزاري اين نشست مشترك اشاره كرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران چندي پيش  با هدف انجام خدمات بررسي روش‌هاي نوين و ارايه راهكار عملي جهت بهبود و ارتقاء كيفيت سوخت بانكرينگ و كاهش آلاينده‌ها قرارداد همكاري امضاء كرده‌اند و از آنجايي كه شركت ملي نفت‌كش مجموعه‌اي حايز اهميت در صنعت نفت محسوب مي‌شود حل مشكل اين مجموعه به عنوان يك تعهد بين‌المللي در دستور كار پژوهشگاه قرار گرفته است.

اين مقام مسئول در همين راستا ادامه داد: در نشست امروز مروري بر پيشرفت اين پروژه انجام شد كه خوشبختانه با گزارشات ارايه شده از سوي كارفرما و مجري نتايج مثبت و مناسبي به دست آمده است و اميدواريم اين پروژه مقدمه‌اي براي گسترش تعاملات آتي طرفين باشد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه خلق ارزش افزوده به‌عنوان يكي از محور‌هاي فعاليت‌هاي پژوهشگاه است، تصريح كرد: از يك‌سو خلق ارزش افزوده و دانش فني بايد در دستور كار محققان اين مجموعه باشد و از سوي ديگر صنعت بايد تكنولوژي محور و دانش‌بنيان‌تر شده تا توسعه فناوري به نحو مطلوبي در كشور انجام شود.

وي پژوهشگاه صنعت نفت را سرمايه‌اي عظيم از منظر نيروي‌ انساني و سخت‌افزاري براي صنعت دانست و گفت: اين مجموعه اين پتانسيل را دارد كه در عرصه جهاني به يك برند معتبر بدل شود از اين‌رو تمامي محققين اين مجموعه تلاش مي‌كنند كه رضايت نسبي صنعت را به خود جلب كنند.

كاهش سولفور در دستور كار پروژه مشترك با پژوهشگاه صنعت نفت

در ادامه اين نشست كيان ارثي، مديرعامل، شركت ملي نفت كش ايران به موضوع اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت:  بحث اقتصاد مقاومتي با توجه به دستور مقام معظم رهبري بايد همه‌گير شده و به منظور پيشرفت صنعت مي‌بايست استفاده از بنگاه‌هاي داخلي در دستور كار قرار گيرد.

مديرعامل، شركت ملي نفت كش ادامه داد: تعامل دو جانبه‌اي كه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفت كش ايجاد شده است نه تنها براي اين شركت بلكه در سطح بين‌المللي نيز نتايج مثبتي به همراه خواهد داشت

اين مقام مسئول تصريح كرد: گزارشات مثبتي در اين جلسه از روند اين پروژه ارايه شد؛ از اين رو با امكانات مناسب و گسترده‌تر بايد سرعت روند فعاليت‌ها را تقويت كرد.

كيان ارثي، در ادامه نيز به موضوع مهم مصرف سوخت در كشتي ها نيز اشاره كرد و گفت: تا سال 2020،  بر اساس اعلام سازمان بين‌المللي دريانوردي، سولفور سوخت كشتي‌ها بايد بالغ بر نيم درصد باشد.

وي با تاكيد بر اينكه زمان زيادي تا سال 2020 باقي نمانده است، اظهار داشت: با توجه به اهميت موضوع كاهش سولفور، تصميم بر آن شد كه از توان متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت به نحو شايسته‌اي استفاده شود از اين رو اين نشست در ادامه همكاري‌هاي اين دو مجموعه برگزار شد.

آخرین ویرایش درسه شنبه, 23 آبان 1396 17:43
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا