banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 27 مرداد 1398 - 14:01

مراسم تجلیل و تکریم خدمات مهندس محمود ترکی، برگزار شد

    کد خبر: RIPI- 6649
  • منتشرشده در ستادی

با حضور همکاران و پیشکسوتان؛
مراسم تجلیل و تکریم خدمات مهندس محمود ترکی، برگزار شد


به گزارش ارتباطات پژوهشگاه، مراسم بازنشستگی و تجلیل و تکریم خدمات صادقانه محمود ترکی، رییس پردیس انرژی و محیط زیست، روز دوشنبه، سوم آبان ماه، با حضور رییس، معاونین، روسای پردیس ها و پژوهشکده ها و همچنین حضور پر رنگ همکاران و پیشکسوتان، در سالن آزادگان مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه، برگزار شد.

این برنامه با پخش تلاوت آیاتی از کلام ا... و سرود ملی کشورمان و عرض خیر مقدم به مهمانان و همکاران شرکت کننده در مراسم و تسلیت و تعزیت به مناسبت ماه محرم توسط مجری برنامه آقای منوچهری، آغاز شد.
بنا برهمین گزارش، محمد ایازی، رییس پژوهشکده توسعه و فناوری¬های انرژی به عنوان اولین سخنران ضمن قرائت متنی زیبا و خوشامدگویی به حاضران در این مراسم، آقای ترکی را شخصی پرتلاش، دلسوز و مهربان خواند و برای ایشان، آرزوی زندگی سرشار از موفقیت و شادکامی کرد.
در قسمتی از متن وی آمده بود: تو مانده ای و رد پای روزهایی که سرشار از عطر مهربانی¬های اوست و دریغاگوی روزهای رفته می شوی، دریغا که او هیچگاه دردهای ترکش های به جا مانده از جنگ را نه با توگفت، نه با تو تقسیم کرد و تو هیچ وقت ندانستی که او جانباز میدان نبردی جانانه است و تو هیچ وقت ندانستی که زخم تازیانه تهمت بر دل او از زخم های ریز و درشت که بر گوشت و استخوانش نشسته است، عمیق تر و دردناک تر است، او می رود و تو می مانی و در و دیوارهایی که بازتاب یاد اوست، او می رود و از فردا، این دفتر کهنه کار و تلاش دوباره رقم می خورد و در ورقش نام او می درخشد...
در ادامه آقای دکتر رعایایی از بازنشستگان این مرکز، وی را یک بسیجی بی ادعا، متواضع، پر تلاش و خوشرو خواند و افزود: ایشان نقش بسیار سازنده و مفیدی را در پژوهشگاه به عهده داشته و در تمام دوران مدیریت ها یکی از مهره¬های اصلی و پر تلاش بوده است که تمام مدارج را از پژوهشگر تا مدیریت واحد و پردیس، با موفقیت طی کرده است.
سپس روح ا... قابضی به نمایندگی از پایگاه تخصصی بسیج شهید چمران با بیان خاطراتی از وی در خاتمه گفت: ایشان از جانبازان هشت سال دفاع مقدس هستند که هنوز هم اقدام به تشکیل پرونده در رابطه با جانبازیشان نکرده اند.
خانم شیرخانی، سرپرست گروه روغن، دیگر سخنران این مراسم با بیان اینکه آقای ترکی حق بزرگی برگردن ما دارند، دوره مدیریت ایشان را از بهترین دوران در این پردیس خواند و ایشان را فردی بسیار فعال و جدی در کار دانست و گفت: اعتماد به نیروهای جوان از بارزترین خصوصیات اخلاقی ایشان است.
در ادامه نیز منصور بزمی، رییس پردیس پایین دستی، ضمن خوشامد گویی به همکاران پیشکسوت مرکز، با بر شماری مسئولیت های 34 ساله آقای ترکی در پژوهشگاه، و یادآوری خاطراتی با ایشان، وی را فردی ارزشی، مومن، متعهد، اخلاق مدار و خوشفکر و دارای تعاملات سازنده با همکاران دانست و برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر کرد.
جابر نشاطی، سرپرست پردیس انرژی و محیط زیست دیگر سخنران این مراسم، ضمن بیان خاطره ای از آقای ترکی، وی را فردی دلسوز، با اخلاص، با صداقت و با پشتکار زیاد دانست و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.
پس از پخش کلیپ تهیه شده توسط واحد ارتباطات، دکتر کاتوزیان رییس پژوهشگاه، درسخنرانی خود ضمن تشکر از گردهمایی همکاران در این مراسم و تقدیر از فعالیت های چندین ساله آقای ترکی، سپاس و قدردانی از کوشش های افرادی که سال¬های متمادی از جوانی تا سنین بالاتر را صرف خدمت به صنعت نفت کرده اند را سنتی خوب و شایسته دانست و ضمن بیان آشنایی سه ساله با ایشان به ذکر خصوصیات اخلاقی وی پرداخت و گفت: ایشان فردی بسیار خوش فکر و دارای نقطه نظرات قوی بودند و همیشه در جلسات هیات رئیسه و شورای پژوهشی از نظرات ایشان استفاده کرده¬ایم.
کاتوزیان برخورد همراه با گذشت آقای ترکی را در مواجه با رفتارهای ناشایست از دیگر خصوصیات بارز وی خواند و برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی توفیق، سر بلندی و سرافرازی کرد.
در انتهای مراسم نیز، محمود ترکی ضمن تشکر و قدردانی از حضور تمامی همکاران و پیشکسوتان از برخی همکاران بازنشسته خود یاد کرد و با بیان خاطراتی از گذشته افزود: نظم و انضباط و انضباط مالی درس هایی بود که در این مدت از آقای دکترکاتوزیان آموخته ام.
وی درتشریح فعالیت های خود در پژوهشگاه گفت: در طول این سال ها من و همکارانم علاوه بر توجه و پایبندی به اصول اعتقادی، اخلاق مداری، تلاش و جدیت در کار، کنار گذاشتن گرایش های سیاسی در محیط کار و عدم تبعیض جنسیتی را از اصول مهم کاری خود دانسته ایم.
وی در رعایت مسائل اخلاقی این بیت شعر را خواند: اقوام روزگار به اخلاق زنده اند     قومی که گشت فاقد اخلاق، مردنی است
این مراسم با تقدیم هدایا و گرفتن عکس یادگاری پایان یافت.

 

آخرین ویرایش درسه شنبه, 04 آبان 1395 15:25
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا