Logo
چاپ کردن این صفحه

تعمیر و راه‎اندازی یک توربین با توان متخصصان نفت و گاز آغاجاری

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز آغاجاری گفت: توربین سولارساترن مدل MDG۱۲۰۰واحد بهرهبرداری شماره٣ با توانمندی نیروهای داخلی در شرکت نفت و گاز آغاجاری تعمیر و راهاندازی شد.


به گزارش شانا به نقل از شرکت بهرهبرداری نفت و گاز آغاجاری، ابراهیم پیرامون در این باره افزود: به منظور بهینهسازی تجهیزات فرآیندی و صیانت از سرمایههای ملی، توربین سولارساترن با ظرفیت اسمی ٢٤٠ هزار بشکه در روز به همت متخصصان داخلی شرکت و با استفاده از دانش بومی تکمیل و راهاندازی شد.

وی توضیح داد: توربین سولارساترن به دلیل آسیب و اشکالات فنی، سال‌های متمادی از مدار عملیاتی خارج شده بود و از قطعات سالم آن به عنوان یدکی توربینهای مشابه استفاده میشد. بنابراین با وجود تحریمها و تنگناهای موجود در بخش خرید تجهیزات خارجی، تعمیرات اساسی توربین در دستور کار قرار گرفت و با بهرهگیری از تجربه و دانشکاری متخصصان داخلی تنها در ۱۰۰ روز کاری تعمیر و راهاندازی شد.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز آغاجاری، سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات را رقمی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: نوسازی و راهاندازی مجدد توربین سولارساترن در شرایط کنونی برگ زرین دیگری بر افتخارات صنعت نفت است،‌زیرا تامین یک دستگاه توربین در شرایط کنونی بسیار دشوار است و هزینههای گزافی دارد.

پیرامون اعتماد به کارشناسان و کارکنان جوان، خلاق و حمایت از کالای ساخت داخل را یکی از راههای برونرفت از مشکلات برشمرد و تصریح کرد: شرکت آغاجاری آمادگی انتقال این دانش را به دیگر شرکتهای تابه وزارت نفت دارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا