banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 19 بهمن 1399 - 11:04

تقدیر رئیس پژوهشگاه از مدیران و کارشناسان پردیس پایین دستی

مطلب ویژه تقدیر رئیس پژوهشگاه از مدیران و کارشناسان پردیس پایین دستی

در مراسم قدردانی از محققين پرديس پايين دستي که روز چهارشنبه 19 شهريور ماه با حضور رئيس پژوهشگاه و رئيس پرديس پايين دستي برگزار گردید از محققین و مدیران پروژه‌هاي "تولید هگزان پلیمر گرید و میکرو بلاک" تقدیر به عمل آمد.

 دکتر توفیقی در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات محققین و دست اندرکاران این دو پروژه گفت: همدلي ايجاد شده در پرديس پايين‌دستي بسيار رضايت‌بخش است؛ چرا که اين امر از يك سو منجر به ثمر رسیدن پروژه‌های مهمی در پژوهشگاه مي‌شود و از سوي ديگر مي‌تواند باعث اعتلاي نام این مجموعه در افکار عمومی، صنايع مختلف و وزارت نفت شود.

وی در ادامه به عملکرد پژوهشگاه و مصادیق توسعه زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود، توانسته در صنعت تولید هگزان پلیمر گرید و میکرو بلاک نقش مهمی را در جهت بومي‌سازي اين محصولات و رفع وابستگی از کشورهای خارجی ایفا کند؛ كه به دنبال این امر شاهد توسعه کسب و کار و ايجاد بستر مناسب براي ارزش افزوده اقتصادی در کشور خواهيم بود.

ایشان در خاتمه افزود: همکاری‌های گروهي، اخلاق علمی و سازمانی از سرمایه‌های سازمان‌ها به حساب مي‌آيند، که می‌توانند منشا تحولات مناسبي در سازمان شوند، تا بدین سبب شاهد دستاوردهای علمی و عملی نيز باشیم.

بر اساس اين گزارش پروژه هگزان پلیمر گرید یک پروژه مشترکی میان پژوهشگاه صنعت نفت و پالایشگاه امام خمینی شازند است كه در سال 90 تحت ليسانس پژوهشگاه واحد ایزومریزیشن طراحي، ساخته و راه‌اندازي شده است؛ اين پروژه كه با همكاري دو پژوهشكده پالايش و كاتاليست پژوهشگاه انجام شده است با تغییرات واحد ایزومریزیشن امكان توليد هگزان و پنتان در اين پالايشگاه را فراهم كرده است.

همچنين با بكارگيري دانش فنی پژوهشگاه در این پالایشگاه شاهد تولید 30 هزار تن از این ماده به طور ساليانه و همچنين جلوگیری ازخروج 45 ميليون یورو ارز از كشور مي‌باشيم.

همچنین افزودنی سیمان سبک در صنایع حفاری كه محصولي وارداتي است، با همكاري محققان پژوهشگاه صنعت نفت پایلوت آن طراحی، ساخته و نصب شد و هم‌اكنون بخش تجاری­سازی و تولید انبوه آن به شرکت انرژی گسترش پاسارگاد واگذار شده است كه اين امر نتیجه همکاری مشترک پرديس پایین دستی و بالادستی اين مجموعه محسوب می‌شود.

گفتني است در خاتمه اين نشست، لوح تقديري به منظور قدرداني، به مسئولان و دست‌اندركاران اين دو طرح از سوي رئيس پژوهشگاه اهدا شد.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا