×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 18

banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 19 بهمن 1399 - 11:04

در نمايشگاه نانو تهران، تعاملات گسترده پژوهشگاه و شركت‌هاي مرتبط رقم خورد

مطلب ویژه در نمايشگاه نانو تهران، تعاملات گسترده پژوهشگاه و شركت‌هاي مرتبط رقم خورد

در دهمين نمايشگاه و جشواره نانو تهران؛

تعاملات گسترده پژوهشگاه و شركت‌هاي مرتبط رقم خورد

دكتر عليمراد رشيدي، رييس گروه توسعه و فناوري نانو و كربن پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه دهمين جشواره و نمايشگاه فناوري نانو به دستاوردها و فعاليت‌هاي تحقيقاتي انجام شده در اين مجموعه اشاره كرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان بزرگترين مركز تحقيقاتي خاورميانه حدود ١٢ سال است كه در زمينه فناوري نانو فعاليت مي‌كند و هم اكنون در اين حوزه به بلوغ كاري رسيده و مي‌تواند تكنولوژي‌هاي قابل عرضه خود را به ديگر بخش‌ها ارايه كند.

وي ادامه داد: بسياري از توليدات اين حوزه در صنعت نيازسنجي شده است و هم اكنون تست ميداني آن نيز انجام و نتايج بسيار خوبي از آنها كسب شده است.

دكتر رشيدي با تاكيد بر اين‌كه در اين نمايشگاه به دنبال توسعه دهندگان و سرمايه‌گذاران مناسب براي هريك از طرح‌ها هستيم گفت: در اين زمينه مذاكراتي با چندين شركت به منظور همكاري‌ها و تعاملات آتي و همچنين توسعه دانش‌هاي فني انجام شده است و اميدواريم كه نتايج مثبتي در نهايت حاصل شود.

وي به سيستم بازيافت بخارات بنزين نيز اشاره كرد و افزود: تست ميداني اين طرح به زودي در يكي از جايگاه‌هاي پمپ بنزين در تهران انجام خواهد شد و در آينده نزديك نيز اين طرح در تمامي پمپ بنزين‌هاي كشور اجرايي مي‌شود.

وي به ديگر فعاليت‌هاي انجام شده در اين نمايشگاه اشاره كرد وافزود: يكسري از محصولات حوزه نانو در سال‌هاي گذشته توسط محققان پژوهشگاه توليد و توسعه يافته‌اند و در اين نمايشگاه در صدد يافتن متقاضي مناسب براي آينده تجاري اين محصولات مي‌باشيم از اين رو با چندين شركت معتبر مذاكره صورت گرفته است.

رئيس مركز توسعه و فناوري نانو و كربن پژوهشگاه با تاكيد بر اين‌كه اين حوزه توانايي ارائه خدمات به ديگر بخش‌ها را دارد،گفت:گروه نانو فناوري پژوهشگاه با هدف رفع نياز حوزه‌هاي بالادست، پايين دست و انرژي و محيط زيست و تامين نانو مواد و پايدارسازي نانو مواد به اين بخش‌ها خدمات بسياري ارائه مي‌دهد و در بسياري از طرح‌‌ها و پروژه‌ها شاهد همكاري‌هاي مشترك اين گروه با ديگر بخش‌ها هستيم.

وي به خدمات ارائه شده در حوزه بالادست اشاره كرد و گفت : طرح‌هاي مشترك گروه نانو و پرديس بالادستي پژوهشگاه شامل نانو افزايه‌ها در گل حفاري و ازدياد برداشت مي‌شود كه موضوع ازدياد برداشت هم اكنون اولويت اول صنعت نفت بوده و توانسته‌ايم در فاز آزمايشگاهي اين طرح نتايج ارزشمندي بدست آوريم.

وي در همين راستا تصريح كرد: طرح‌هاي مختلفي نظير نانو جاذب‌ها، ذخيره‌سازي گازها، جداسازي گازهاي co2 از ديگر پروژه‌هايي است كه در پرديس پاييين‌دستي در حال اجرا مي‌باشد و همچنين در زمينه افزايه‌ها به سوخت، پروژه‌اي با شركت نفتكش‌ها در دست اقدام است كه اين پروژه با هدف انتخاب سوخت مناسب براي نفت كش‌ها در حال اجرا مي‌باشد.
رشيدي در خاتمه به همكاري دو جانبه گروه نانو و پرديس انرژي و محيط زيست نيز اشاره كرد و گفت :حذف آلاينده‌هاي آب و هوا و به كارگيري سنسورهاي مختلف جهت حذف آلودگي‌ها از ديگر اقدامات مشترك محسوب مي‌شود و تاكنون نتايج ارزشمندي از آن‌ها ارائه شده است.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا