Logo
چاپ کردن این صفحه

گرامیداشت اعیاد شعبانیه در مسجد پژوهشگاه

به مناسبت اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت مهدی(عج) مراسم سخنرانی، توسط حجت الاسلام و المسلمین میلانی نژاد و با حضور جمعی از کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه در مسجد این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، حجت الاسلام و المسلمین میلانی نژاد ضمن تبریک ولادت منجی عالم بشریت امام زمان (عج) به موضوع تقوا اشاره کرد و گفت: فلسفه روزه داری، رسیدن به تقوا است و از این جهت، روزه یکی از تمرین­ های رسیدن به تقوا محسوب می شود به عبارت دیگر تقوا یعنی یک نیروی کنترلی قوی در وجود انسان که بتواند خود را در مقابل گناهان و معصیت کنترل کند.

حجت الاسلام و المسلمین میلانی نژاد در ادامه به توصیف القاب امام زمان (عج) نیز اشاره کرد و گفت: یکی از القاب حضرت " جمعه" می­باشد چرا که این لقب به فردی که تمام خوبی ها و فضایل در او جمع شده و قدرت اش فوق قدرت هاست منتسب می شود.

ایشان در سخنرانی خود با اشاره به آیه­ای از قرآن کریم در خصوص اهمیت دعا افزود: روزه، مقدمه تقوا است و انسان­ها تقوا پیشه می­کنند تا حال دعا پیدا کنند و بنابراین نماز را خدا واجب کرد تا ما انسان ها دعا کنیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا