banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 19 بهمن 1399 - 11:04

توان ایمنی پالایشگاه‌ها با تکیه بر داخل افزایش می‌یابد

رئیس ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع گاز پارس جنوبی در گفت‌وگو با فارس:

توان ایمنی پالایشگاه‌ها با تکیه بر داخل افزایش می‌یابد

رئیس اچ‌اس‌ای مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با رعایت الزامات ایمنی در تعمیرات اساسی سال جاری هیچ حادثه‌ای نداشته‌ایم و این در حالی است که تعداد روزهای تعمیرات اساسی نسبت به سال‌های گذشته بیش‌تر شده است.

عطاالله قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس  با اشاره به اهمیت‌ ایمنی در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای به روزرسانی و نوسازی تجهیزات آتش نشانی، تأمین خودرو آتش نشانی پیشرفته برای ناوگان آتش نشانی مجتمع است.

وی افزود: تلاش برای تأمین و تجهیز نیازهای ایمنی پالایشگاه از سالیان گذشته آغاز و هم‌اکنون با حمایت مجتمع گاز و تکیه بر توان تولید کنندگان داخلی این مهم عملی شده است و  تولیدکنندگان داخلی توانسته‌اند الزامات استاندارد را برآورده سازند.

به گفته قاسمی، در حال حاضر تعدادی از این ماشین‌آلات  پالایشگاه های دوم، چهارم و پنجم تحویل شده و در روزهای آتی چند دستگاه خودرو آتش نشانی پیشرفته تحویل HSE خواهد شد.

قاسمی ادامه داد: این خودروها بسیار پیشرفته بوده و امکان اطفا حریق آتش سوزی در ارتفاع‌های بالای برج های پالایشگاه را نیز دارند و با نگاه ویژه‌ای که وجود دارد برای تأمین مابقی تجهیزات نیز، محدودیتی وجود ندارد.

قاسمی در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: یک دوره آموزشی برای تعدادی از پرسنل تحت عنوان فرماندهی حریق در یکی از کشورهای خارجی برگزار گردید و این افراد آموزش‌های کسب شده را در قالب یک سمینار آموزشی به سایر پرسنل آموزش می‌دهند.

وی افزود: همچنین از ابتدای امسال چندین دوره برای پرسنل HSE از جمله پدافند غیر عامل، مدیریت بحران، واکنش در شرایط اضطرار  برگزار شده است.

قاسمی در پایان اظهار داشت: با رعایت الزامات ایمنی در تعمیرات اساسی سال جاری هیچ حادثه‌ای نداشته‌ایم و این در حالی است که تعداد روزهای تعمیرات اساسی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا