banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 12 خرداد 1399 - 13:14

اطاق فکر، پلی میان جهان ایده و عمل

    کد خبر: RIPI- 11955
  • منتشرشده در آموزشی
مطلب ویژه اطاق فکر، پلی میان جهان ایده و عمل

در سمینار آموزشی اتاق فکر در پژوهشگاه صنعت نفت مطرح شد ؛

اطاق فکر، پلی میان جهان ایده و عمل

سمینار آموزشی اتاق فکر و جایگاه آن در سازمان­ ها با هدف آشنایی و شناخت با اتاق فکر و ساختار آن و تهدیدات مرتبط با اتاق فکر، توسط دکتر طیبه نجفی مقدم،مسئول شورای اتاق ­فکر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این سمینار دکتر نجفی مقدم با بیان اینکه نقش اولیه اتاق­ های فکر، ایجاد پل میان جهان ایده و عمل است، به تعاریف مختلفی از آن اشاره کرد و گفت : اتاق فکر، ساختاری برای مدیریت سیستمی افکار به منظور حل مسئله، تصمیم سازی، سیاست ­گذاری، فکر­ورزی،  فکر­سازی و تعالی فکری با مدیریت فکر بر فکر و همچنین ساختاری برای تفکر جمعی روشمند است.

وی در همین راستا تصریح کرد: اصطلاح اتاق فکر( Think Tank) ، فضا­ی خاص و امنی است که طراحان و استراتژیست­ های نظامی، به منظور تبادل نظر در آن جمع شده که با گذشت زمان، کاربرد این اصطلاح نیز گسترده تر و حوزه معنایی وسیع­ تری را در بر گفته است.

این گزارش می افزاید: از جمله موضوعات مطرح شده در این سمینار می ­توان به موضوعاتی نظیر انواع اتاق فکر، روش کار اتاق ­های فکر، ویژگی­های مدیریت و ساختار سازمانی اتاق ­های فکر و تاریخچه و ریشه ­شناسی اشاره کرد.

همچنین ضرورت ایجاد اتاق فکر و کارکرد­های آن، شناخت ماهیت و منشا اتاق­ های فکر، فرآیند طوفان مغزی در اتاق­ های فکر و ضرورت ایجاد اتاق فکر و کارکرد­های آن از دیگر مواردی بود که در این جلسه ارائه شد.

گفتنی است در این سمینار معاونین، مدیران و مسئولین طرح و پروژه ­های پژوهشگاه صنعت نفت حضور داشتند.

آخرین ویرایش درسه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 16:48
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا