banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 08 بهمن 1398 - 09:50

چابک سازی سازمانی، کلید کسب مزیت های رقابتی سازمان ها

    کد خبر: RIPI- 12011
  • منتشرشده در آموزشی
مطلب ویژه چابک سازی سازمانی، کلید کسب مزیت های رقابتی سازمان ها

سمینار آموزشی چابک سازی سازمان با هدف كاركرد چابك‌سازي در سازمان‌ها و آشنايي با عوامل اساسي ارتقاء سازمان‌هاي چابك با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت ، مدیران و روسای واحد‌ها، روز چهارشنبه 6 شهریورماه در پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، چابکی سازمان یکی از مهم ترین فاکتورها در مدیریت شرایط و تصمیم سازی به منظور کسب حداکثر مزیت رقابتی در حداقل زمان است از اين رو برگزاري اين دوره آموزشي در دستور كار واحد آموزش اين مجموعه قرار گرفته است.

بر همين اساس، تغییرات مستمر و پیوسته یک اصل مهم و غیر قابل انکار در سازمان های پژوهشی پروژه محور محسوب می­گردد و سازمان هایی که در محیطی فعال و پویا در حال انجام فعالیت هستند، نیازمند راهبری استراتژیک در راستای فائق آمدن به چالش های غیر منتظره و گذر از تهدیدات و رصد فرصت های رشد و پیشرفت با حداکثر انعطاف و اثربخشی می­باشند.

مفهوم‌سازي چابك‌سازي براي پژوهشگاه، مراحل عملياتي كردن چابك‌سازي ارايه نمونه‌هاي موفق و ناموفق داخلي و خارجي از مهم‌ترين محتوا‌هاي اين دوره محسوب مي‌شود.

براساس محتويات در نظر گرفته براي اين دوره آموزشي، اهداف متنوعي نظير معرفي اولويت‌ها و نحوه مقابله با مقاومت‌ها در فرآيند اجرا، شناسايي مهم‌ترين دلايل موفقيت و يا شكست شركت‌ها و معرفي پيامدهاي منفي چابك‌سازي با توجه به نگاه سيستمي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

گفتني است در ادامه اين سمينار، انواع ساختار­های سازمانی جهت دستیابی به حداکثر چابکی و نمونه‌های داخلی و خارجی در زمینه بروکراسی و بروکراسی زدایی از ديگر مباحث مطرح شده در اين سمينار بوده است.

آخرین ویرایش درشنبه, 09 شهریور 1398 15:19
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا