banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 28 مهر 1398 - 10:02

ضرورت تقویت شتاب دهنده ها در تجاری سازی دانش و فناوری

    کد خبر: RIPI- 11949
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه ضرورت تقویت شتاب دهنده ها در تجاری سازی دانش و فناوری

معاون وزیر نفت  در نمایشگاه نفت و گاز تهران عنوان کرد:

ضرورت تقویت شتاب دهنده ها در تجاری سازی دانش و فناوری

در حاشیه نمایشگاه بیست و چهارم نفت، گاز و پتروشیمی دکتر سعید محمدزاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی،پژوهشی و فناوری در بازدیدی که از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت داشت، گفت: یکی از مهم­ترین رسالت همه افراد جامعه این است که در جهت توسعه اقتصاد کشور و مقاومتی کردن اقتصاد بستری را در جهت تبدیل علم و دانش فراهم کرده تا در این زمینه بتوانیم به سوی تجاری سازی گام برداریم.

وی در همین راستا ادامه داد: رویکردهایی که در غرفه پژوهشگاه وجود دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوع اقتصاد دانش بنیان می­باشد، از این رو امیدوار هستیم که در این راه با سرعت و جدیت از پوسته ­ها و لایه های دولتی خارج شده تا بتوانیم در جهت تجاری کردن محصولات علمی کشور اقدامات لازم را انجام دهیم.

محمدزاده به پژوهش وفناوری در سطح دنیا نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه­های کشور ما، امروزه در دنیا در مرز­های دانش گام برداشته اند، در حالی که در زمینه عملی سازی و تجاری کردن این دانش­ها فاصله ما به اندازه مرز دانش نیست.

ایشان در ادامه افزود: از این رو باید اقداماتی در نظر گرفته شود تا بتوانیم علم و دانش را به فن تبدیل نماییم، بنابراین مهم­ترین ماموریت پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه­ ها این است که باید به دنبال حلقه ­های واسط و شتاب دهنده­ هایی که این اقدامات را انجام می دهند ­باشيم.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی،پژوهشی و فناوری به جایگاه سازمان­ ها در زنجیره ارزش تاکید کرد و گفت: جایگاه هر سازمانی را میزان سهم و نقش آن مجموعه در تجاری کردن محصولات و ارتباط آن سازمان با صنعت مشخص می کند و به عبارتی دیگر ما باید بدانیم همواره چه میزان سهم از اقتصاد کشور را می توانیم تامین نماییم.

وی درخاتمه به جایگاه پژوهشگاه صنعت نفت، در برآورده ساختن نیاز­های صنعت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به سابقه و پتانسیل­ های بالای خود در جهت اقتصاد کشور توانسته قدم های بزرگی را بردارد و امیدواریم با توجه به نیاز­های بالای صنعت این مجموعه بتواند به اقدامات خود سرعت بیشتری بخشد تا در نهایت بتواند دانش و فناوری­های خود را به صورت تجاری سازی درآورد و در اختیار صنعت کشور قرار دهد.

آخرین ویرایش دریکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 10:04
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا