banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 25 شهریور 1398 - 10:44

گام های عملی در توسعه شبکه همکاری های فناورانه مراکز پژوهشی

    کد خبر: RIPI- 11967
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه گام های عملی در توسعه شبکه همکاری های فناورانه مراکز پژوهشی

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات: ارتقای امنیت سامانه ­ها، اینترنت اشیا و کسب و کار در اين صنعت از موضوعات مهمی است كه بايد در دستور كار قرار گيرد.

با هدف توسعه همکاری­های دوجانبه، روز سه شنبه 4 تیرماه دکتر وحید یزدانیان، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه، نشست مشترکی با رییس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت برگزار کردند.

وی در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت پس از بازديد از دستاوردهاي اين مركز تحقيقاتي گفت: با توجه به سیاست دولت مبنی بر همگرایی و تعامل دستگاه­ های مختلف کشور که منجر به هم افزایی و توسعه پایدار کشور خواهد شد، اشتراک گذاری تجارب، کمک شایانی در بحث مدیریت بهینه منابع خواهد کرد.

دکتر یزدانیان به توانمندی ­های دوسویه اشاره کرد و افزود: پتانسیل هایی در هر دو پژوهشگاه وجود دارد که می تواند زمینه های تعریف همکاری های مشترک را فراهم آورد، ازجمله داده ­های عظیم و تحلیل­ هایی که در این زمینه انجام می شود.

وی در همین راستا ادامه داد: با توجه به اینکه نفت یک زير‌ساخت حیاتی برای کشور است ارتقای امنیت سامانه ­ها، اینترنت اشیا و کسب و کار در اين صنعت از موضوعات مهمی است كه بايد در دستور كار قرار گيرد.

ايشان افزود: مجموعه کسب و کار در تمام دنیا با توجه به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییر کرده است و این موضوع نیازمند platform و سکو­های نرم افزاری ويژه اي است که هر دو سازمان علاقه‌مند به تعریف فعالیت‌­های مشترک در اين هستند و موضوعات مورد نظر باید از طریق تشکیل کارگروه های منسجم‌تر صورت گیرد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری در خاتمه گفت: پژوهشگاه ­های کشور ، دانشگاه­ ها و مراکز تحقیقاتی بايد هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و از تجارب یکدیگر استفاده کنند و این جزیره­های مجزا مي‌بايست به سمت شبکه­ های قوی دانشی در کشور پیش برود تا کشور با توجه به شرایط پیش آمده بتواند معضلات پيش رو را برطرف سازد.

آخرین ویرایش درسه شنبه, 04 تیر 1398 16:50