banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 19 بهمن 1399 - 11:04

برگزاری سومین جلسه رصد فناوری های نوظهور

    کد خبر: RIPI- 11988
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه برگزاری سومین جلسه رصد فناوری های نوظهور

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، سومین جلسه رصد فناوری­های نوظهور با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت، مدیران و معاونین روز چهارشنبه 9 مردادماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

براساس این گزارش، در سومین جلسه فناوری­ های کلان داده­ ها، رایانش ابری و چاپگر سه بعدی ، مواد هوشمند و اثربخشی آن­ها بر روی صنعت مورد تحلیل و بررسی قرارگرفت.

همچنین از دستاوردهای این فناوری می­ توان به رویکرد­های نوین به سمت ذخیره سازی، مدیریت و تحلیل کلان داده ­ها، واکاوی داده­ های اکتشافی، پیش بینی خطاهای حفاری اشاره کرد.

این گزارش می افزاید، اطلاعات حوزه­ های حفاری، توانمندسازی ساختار ابزار دقیق و بهره ­گیری از اینترنت اشیا، تصاویر سه بعدی، خرید نرم افزار­های اصلی در مدل­سازی و شبیه­سازی مخازن و شناسایی  پتانسیل­ های حفاری از جمله مواردی است که چشم انداز درخشانی را برای فناوری رایانش ابری پدیدار خواهد کرد.

فناوری چاپ سه بعدی، یکی از فناوری­ های نوین و برافکنی است که به دلیل ظرفیت و انعطاف بالا توجه صنایع مختلفی را به خود معطوف کرده است چرا که اعتماد به این فناوری با پیشرفت­ های چشمگیری در صنایع مهمی نظیر هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و آموزش صورت گرفته است از این رو بازیگران صنعت نفت و گاز نیز به این فناوری نوین رو آورده و سرمایه گذاری­ های چشمگیری را در این بخش انجام داده اند.

بنابراین بر اساس پیش بینی­ ها، روند سرمایه گذاری و به طبع آن نفوذ این فناوری در صنعت نفت و گاز کاملا صعودی خواهد بود و رصد این فناوری و پیش بینی اثرات احتمالی آن بر صنعت نفت و گاز ایران امری گریز ناپذیر است.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا