Logo
چاپ کردن این صفحه

برگزاری سومین جلسه رصد فناوری های نوظهور

مطلب ویژه برگزاری سومین جلسه رصد فناوری های نوظهور

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، سومین جلسه رصد فناوری­های نوظهور با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت، مدیران و معاونین روز چهارشنبه 9 مردادماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

براساس این گزارش، در سومین جلسه فناوری­ های کلان داده­ ها، رایانش ابری و چاپگر سه بعدی ، مواد هوشمند و اثربخشی آن­ها بر روی صنعت مورد تحلیل و بررسی قرارگرفت.

همچنین از دستاوردهای این فناوری می­ توان به رویکرد­های نوین به سمت ذخیره سازی، مدیریت و تحلیل کلان داده ­ها، واکاوی داده­ های اکتشافی، پیش بینی خطاهای حفاری اشاره کرد.

این گزارش می افزاید، اطلاعات حوزه­ های حفاری، توانمندسازی ساختار ابزار دقیق و بهره ­گیری از اینترنت اشیا، تصاویر سه بعدی، خرید نرم افزار­های اصلی در مدل­سازی و شبیه­سازی مخازن و شناسایی  پتانسیل­ های حفاری از جمله مواردی است که چشم انداز درخشانی را برای فناوری رایانش ابری پدیدار خواهد کرد.

فناوری چاپ سه بعدی، یکی از فناوری­ های نوین و برافکنی است که به دلیل ظرفیت و انعطاف بالا توجه صنایع مختلفی را به خود معطوف کرده است چرا که اعتماد به این فناوری با پیشرفت­ های چشمگیری در صنایع مهمی نظیر هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و آموزش صورت گرفته است از این رو بازیگران صنعت نفت و گاز نیز به این فناوری نوین رو آورده و سرمایه گذاری­ های چشمگیری را در این بخش انجام داده اند.

بنابراین بر اساس پیش بینی­ ها، روند سرمایه گذاری و به طبع آن نفوذ این فناوری در صنعت نفت و گاز کاملا صعودی خواهد بود و رصد این فناوری و پیش بینی اثرات احتمالی آن بر صنعت نفت و گاز ایران امری گریز ناپذیر است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا