banner-Slogan

ورود
linkedin
بروزرسانی 19 بهمن 1399 - 11:04

بانوان پژوهشگاه، مولّدِ سرمایه های معنوی سازمان هستند

    کد خبر: RIPI- 12173
  • منتشرشده در ستادی
مطلب ویژه بانوان پژوهشگاه، مولّدِ سرمایه های معنوی سازمان هستند

مشاور وزیر نفت در میان اعضاء کارگروه انرژی و محیط زیست پژوهشگاه:

بانوان پژوهشگاه، مولّدِ سرمایه های معنوی سازمان هستند

 روز دوشنبه 31 شهريور ماه، فاطمه تندگويان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده ، اعضاء كارگروه انرژي و محيط زيست دفتر مشاور زنان و نمايندگاني از پژوهشگاه صنعت نفت جلسه مشترکی را با هدف پرداختن به مبحث جريان‌سازي جنسيتي در اجراي پروژه‌هاي پژوهشي برگزار كردند.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در راستاي اجراي پروژه‌هاي سازمان ملل در حوزه توليد محصول پاك و اجراي كنوانسيون‌ ميناماتا در راستاي مديريت جيوه در صنعت پتروشيمي ، مقرر شد يك پروژه داخلي در این سازمان با عنوان جريان‌سازي جنسيتي با همكاري كارگروه انرژي و محيط‌ زيست تعريف شود.

بر اساس این گزارش، در اين نشست گزارشي از فعاليت‌هاي پژوهشي بانوان پژوهشگاه در حوزه محيط زيست نيز ارايه شد كه مورد استقبال مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده قرار گرفت و ایشان پيشنهاد کردند كه با همكاري اداره كل آموزش وزارت نفت، در اين زمينه‌ دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي توسط بانوان تاثير‌گذار اين مجموعه برگزار شود.

ايشان در اين جلسه تاكيد داشتند كه بانوان پژوهشگاه نبايد صرفا در زمينه پروژه‌هاي پژوهشي و سرمايه‌هاي مادي تاثير‌گذار باشند بلكه بايد در ايجاد سرمايه معنوي پژوهشگاه نيز نقش عمده‌‌اي را ايفا نمايند تا در نهايت نام و جايگاهشان سرامد نام پژوهشگاه باشد.

به گفته تندگويان در ماه‌هاي اخير دو موضوع مستند‌سازي تجربيات زنان مدير و موفق و همچنين چهره‌هاي زنان ماندگار كه در صنعت نفت اثربخش بوده‌اند در دستور كار اين امور قرار گرفته و اميد است كه بانوان پژوهشگاه نيز در اين موضوعات فعال عمل نمايند.

در پايان اين نشست مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده به همراه اعضاء كارگروه انرژي و محيط زيست دفتر مشاور زنان و نمايندگان پژوهشگاه صنعت نفت از سنسورهای پرتابل اندازه گیری آلاینده­های زیست محیطی در پرديس انرژي و محيط زيست بعنوان یکی از دستاوردهای بانوان این مجموعه بازديد كردند.

گفتني است جریان سازی جنسیتی، راهبردی شناخته شده و جهانی برای توانمندسازی و توجه به شایستگی های بانوان دربرنامه های مبتنی بر توسعه می باشد.

 

آخرین ویرایش درچهارشنبه, 02 مهر 1399 07:39
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا