Logo
چاپ کردن این صفحه

خود اتکایی در تولید افزایه های حفاری با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت

مطلب ویژه خود اتکایی در تولید افزایه های حفاری با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت

در بازدید دکتر کرباسیان از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت عنوان شد:

خود اتکایی در تولید افزایه های حفاری با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دکتر مسعود کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در اولین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران از دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه صنایع بالا دستی بازدید کرد.

در این بازدید دکتر کاظم زاده رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه ضمن تقدیر از حمایت های شرکت ملی نفت ایران در پیشبرد فعالیت های تحقیقاتی درزمینه طرح های میدان محور گفت: دفترمدیریت پروژه و تیم سازیِ گروه های تخصصی در پژوهشگاه بخوبی شکل گرفته و پیشرفت این طرح ها مطابق برنامه زمانی در حال انجام است.

وی باتاکید بر انجام مطالعات تحقیقاتی درزمینه مخازن غیر متعارف در حوزه اکتشاف افزود: در حوزه میادین نامتعارف، مهمترین طرحِ در حال انجام مربوط به اکتشاف منابع هیدراتهای گازی در دریای عمان است که تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته و در صدد هستیم تا با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا، علاوه بر تخمین برآوردی از میزان حجم گازدر این مخازن، به این سوال مهم پاسخ دهیم که مهمترین مکان برای حفاری به منظور دستیابی به این منابع گازی چه نقاطی هستند.

ایشان با اشاره به بومی سازی تعداد زیادی ازافزایه های حفاری نیز افزود: با مشارکت همه جانبهء مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران به 20 قلم از افزایه های بسیار مهم واستراتژیک حفاری دست یافته ایم؛ بعنوان نمونه توانسته ایم راه حل های بسیار موثری برای جلوگیری از هرزروی سیال حفاری ارائه نمائیم که موجب جلوگیری از تحمیل هزینه های سنگین در این حوزه گردیده، زمینه های خودکفایی و اشتغال زایی را فراهم ساخته است.

دکتر کرباسیان نیز با تاکید بر جایگاه مناسب پژوهشگاه در صنعت نفت نسبت به پیشبرد فعالیت های این سازمان و دستیابی به اهداف مورد نظر صنعت ابزار امیدواری کرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا