Logo
چاپ کردن این صفحه

روغن کمپرسورهای هوا بومی سازی شد

مطلب ویژه روغن کمپرسورهای هوا بومی سازی شد

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که این شرکت با بهره‌گیری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، همواره در مسیر خودکفایی گام برداشته است، اظهار داشت: با توجه به بروز مشکلات و محدودیت‌ها در تأمین روغن كمپرسورهای هوا از منابع خارجی، شرکت بر آن شد تا با تکیه بر توان داخلی، خود اقدام به بومی‌سازی این نوع روغن کند.

وی افزود: خوشبختانه در بخش های مختلف توانسته ایم با تکیه بر توان داخل از محدویت ها عبور کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به بومی سازی روغن كمپرسورهای هوا، گفت: کمپرسور هوای Ingersoll-Rand از نوع روتاری اسکرو بوده که از یک روغن تجارتی به نام SSR Ultra Coolant برای روان کاری و خنک کاری در آن استفاده می شود.

توکلی با بیان این که این روغن از دسته روغن های سنتزی خاص است که می تواند روان کاری تحت شرایط سخت و دمای بالا را به خوبی انجام دهد، ادامه داد: این روغن دارای خصوصیات شاخصی نظیر قدرت سریع آزادسازی هوا، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و ایجاد رسوب است.

توکلی افزود: با توجه به مشکلات یادشده، شرکت انتقال گاز ایران، سنتز و بومی سازی روغن كمپرسور هواي Ingersoll-Rand را طي قرارداد پژوهشي به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار کرد.

به گفته وی، با شناسايي و بررسی های طیف سنجی انجام شده، همه روغن‌هاي پايه مورد نیاز روغن کمپرسور سنتز و فرآيند فرمولاسيون با استفاده از افزودني‌هاي خاص با موفقيت انجام شد.

توکلی گفت: پس از كسب دانش فني سنتز روغن کمپرسور هوا و تأييد آن از سوی شركت انتقال گاز ایران، 150 لیتر نمونه روغن کمپرسور فرموله شده برای آزمون کاربردی و میدانی تهیه و این آزمون در یکی از كمپرسورهای هواي شرکت انتقال گاز ایران با موفقيت انجام شد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان تاکید کرد: پایداری بالای اکسیداسیون روغن، کارکرد روغن در دمای پایین تر کمپرسور و تولید روغن با قیمت پایین تر نسبت به نمونه روغن های تجارتی از جمله مزیت های روغن فرموله شده از سوی پژوهشگاه است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا